bg
Anasayfa
Firmalar
İlanlar
Ürünler
Detaylı Ara

Çifttlik Çatalca |

Konut Sokak No : 10 – Örencik Köyü Çatalca/İstanbul
Tel: 0 532 338 29 26 Fax: Cep:0 549 262 68 87
Üye
Çifttlik Çatalca
1406418165_5_ifttlik_foto.jpg

Yetkili Adı
:
Adres
Konut Sokak No : 10 – Örencik Köyü
Şehir/İlçe
:

İstanbul / Çatalca

Telefon
: 0 532 338 29 26
Cep Tel
: 0 549 262 68 87
Faks
:
Sektörler
: Gıda Ürünleri İmalatı-Satışı , Tarım Ürünleri,Üreticiler,Satıcılar
Email
:
Web
: www.cifttlik.com
Facebook
: Facebook Sayfamız
Özel mesaj Özel mesaj
Bu firma toplamda 2427 kez ziyaret edildi.
Hakkımızda

Çifttlik Çatalca

Yemyeşil bir engine bakan verandamızda büyük bir masamız var. Sabah 10:00’dan itibaren yöresel ve doğal lezzetlerle hiç kalkmak istemeyeceğiniz bir kahvaltı ve akşam 17:00’den sonra Çatalca’nın meşhur et etleriyle bir barbekü ortamı hazırlıyoruz. Arada ne oluyor diyenler için alternatifler var.

Öncelikle çiftliğimizin hemen aşağısında ve yanında değişik kondisyonda iki yürüyüş yolu var. Ormanlık arazinin hemen yanıbaşındaki bu yollar doğanın müthiş renklerini, çiçeklerini, böceklerini deneyimlemek için harika bir fırsat.

Ayrıca Ormanlı sahiline ve Terkos Gölü’ne on beş dakika uzaklıktayız. Mevsiminde gelirseniz, kilometrelerce uzanan bir kumsaldan denize girmek çok keyifli. Yok mevsimi değilse, iyot kokusunu soluyacağınız güzel bir yürüyüş sizi bekliyor. Yol üzerinde tatlı balık yapan açık hava restoranları var. Biraz iptidai olsa da, çok lezzetli bir salata ve balığa hayır diyen pişman oluyor. Biraz gözü karartıp uzaklaşmak isteyenler için yarım saat ve bir saat mesafede iki plaj var. Evcik ve Çilingoz. Gittiğinizde bizi bile burada unutabilirsiniz.

Tabi hiç buralara kadar yorulmayıp, bir ağacın altında kitabınızı okurken uyuya kalabilirsiniz de... Karar sizin.

Akşam İstanbul’a dönmek istemeyenler için evimizin iki odası hazır bekliyor. Pek tabi ki bir otel odası diyemeyiz. Her iki odada da duş, tuvalet, sıcak su mevcut. Çarşaflarımız tertemiz. Zaten uzunca ve bol oksijenli bir günün sonunda insan nasıl uyuduğunu bile anlamıyor.

Kısaca burası bir restoran veya otel beklentisiyle gelmenizi arzu ettiğimiz bir yer değil. Amacımız bizim gibi doğal hayatın, lezzetin, kendi gibiliğin peşinden koşan dostlarla tanışmak, aynı gün, aynı havayı soluyarak başka yerde ‘ha’ deyip de bulunamayacak lezzetlerle bezenmiş bir sofrada biraz keyif yapmak.

Yerimiz sadece 10 kişiyle sınırlı. 0-6 yaştan ücret almazken, 7-16 yaş arasından sadece % 50 ücret alıyoruz. İki kişi üzeri rezervasyonlarda ön ödemeli çalışıyoruz.

Nasıl Gidilir

Çifttlik’e gelmenin birkaç yolu var. İlki oldukça açık ve kısa bir yol. İkincisi ise klasik Tem otoyolu. ‘Ben yolda kaybolurum’culara önerilebilir.

İlki Tem üzerinden Kemerburgaz, Göktürk istikametine devam etmek, bunların hiçbirine girmemek ve Saray tabelalarını takip edip otomatik olarak Kestanelik Köyü’ne bağlanmak. Sonrasında sırasıyla Çanakça Köyü’nü geçip Dağyenice’ye varmak.

İkincisi ise Tem’den Mahmutbey gişelerine girdikten sonra Çatalca’dan çıkmak ve sırasıyla İzzettin, Kestanelik, Çanakça köylerini geçmek ve Dağyenice’ye ulaşmak.

Her iki güzergahtan da geldiğinizde Dağyenice’den sonraki adım önemli.

Dağyenice tabelasını görüp de köy meydanına henüz varmadan sağda Yazlık tabelasının bulunduğu yöne sapıp yukarı doğru çıkacaksınız. Bu tabela gözden kaçabiliyor. Köy meydanının girişinde solda bir kahve ve yanında ekmek fırını var. Onun tam karşısında, sağ kolda kalıyor. Hatta sokağın girişinde fidanlık, çiçekçi gibi oluşumlar var.

Aşağı yukarı 5 km. sonra solda Örencik tabelası göreceksiniz. Ona girin, 2-3 km sonra solunuzda küçük kırmızı bir sokak tabelasının bulunduğu Konut sokağa dönün. İlk evi geçince ikinci, açık otoparklı ev.