bg
Anasayfa
Firmalar
İlanlar
Ürünler
Detaylı Ara

Lezita |

Ankara Asfaltı 35 / 45.km Bağyurdu Kemalpasa/İzmir
Tel: 444 4 321 Fax:0(232) 880 70 30 Cep:0(232) 880 70 12(10 Hat)
Üye
Lezita
1405067960_Screenshot_1.png

Yetkili Adı
:
Adres
Ankara Asfaltı 35 / 45.km Bağyurdu
Şehir/İlçe
:

İzmir / Kemalpasa

Telefon
: 444 4 321
Cep Tel
: 0(232) 880 70 12(10 Hat)
Faks
: 0(232) 880 70 30
Sektörler
: Et Ürünleri-Kasap-Tavukcu
Email
: info@lezita.com.tr
Web
: www.lezita.com.tr
Facebook
:
Özel mesaj Özel mesaj
Bu firma toplamda 3292 kez ziyaret edildi.
Hakkımızda
Anadolunun Sanayicilik Ruhunun 44 yııllık Simgesi
Lezita’nın arkasında kırk yıllık sanayicilik geçmişi ile yem sektörünün lideri olan Abalıoğlu imzası bulunuyor. 1969 yılında Denizli’deki fabrikası ile ülkemizin ilk özel sektör yem kuruluşu olarak doğan Abalıoğlu Grubu o günden bu yana süren öncü yatırımları ile Türk yem sektörünün pazar lideri olarak zirveye oturmuştur. Abalıoğlu, kırk dört yıldır sürdürdüğü sanayicilik ve girişimcilik ruhunu tam bir entegrasyon bilinci ile gıda sektörüne de taşımış ve Lezita markası adı altında Türkiye’nin en büyük ve en modern et entegre tesisini ülkemize kazandırmıştır.
Abalıoğlu, bir elin parmakları ile sayılabilecek çalışanıyla başlayan sanayicilik atılımına bugün ülkemizin ilk 100 sanayi kuruluşu içinde yer almak suretiyle birbirinden değerli 2.200’zü aşkın çalışanı ile devam etmektedir. Abalıoğlu günümüzde gıda alanında piliç eti, şarküteri, pratik ürünler ve yumurta üretimiyle, tarım ve hayvancılık alanında büyükbaş, küçükbaş, kanatlı ve balık yemi, organik gübre üretimiyle ve endüstriyel yağda soya yağı üretimi ve hammadde ithalatı ile farklı segmentlerden geniş bir müşteri kitlesine hizmet vermektedir. Tüketicileri en sağlıklı, kaliteli, doğal ve yenilikçi ürünlerle buluşturma hedefini ilk günkü heyecanla sürdüren Abalıoğlu, bu amaçla dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmekte ve en son teknolojilerin kullanıldığı yatırımlarına aralıksız olarak devam etmektedir.
 
Türkiye’nin en son teknolojilere sahip, en hijyenik et entegre tesisi…
İzmir’in Kemalpaşa Bağyurdu beldesinde 59.000 m2 kapalı alan üzerinde kurulu, saatte 24.000 adet kesim kapasitesine sahip Lezita Et Entegre Tesislerinde taze ve dondurulmuş piliç eti ürünlerinden şarküteriye, köftelerden, çıtır kaplamalı ürünlere, burgerden dönere kadar pek çok çeşit ürün tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır.
Lezita Et Entegre Tesisi ABALIOĞLU entegrasyonunun son halkasını oluşturmaktadır. Abalıoğlu damızlık çiftliklerinde yetiştirilmiş damızlık tavuklarından elde edilen yumurtalar, sıkı bio güvenlik kurallarının uygulandığı kuluçkahanelerde barındırılmaktadır. 21 günün sonunda yumurtadan çıkan civcivler sözleşmeli çiftliklerimize gönderilmektedir. Tüm bio güvenlik önlemlerinin veteriner hekimler tarafından alındığı ve hijyenin en üst seviyede tutulduğu bu çiftliklerde ABALIOĞLU yemleriyle beslenen civcivler 42 gün sonunda büyümelerini tamamlarlar. Özel araçlarla Lezita et Entegre tesisine ulaştırılan piliçler veteriner hekimler tarafından ön kontrolleri yapıldıktan sonra kesime alınırlar. AB kriterleri doğrultusunda faaliyet gösteren tesis her noktada bio güvenlik önlemlerini en üst seviyede uygulamaktadır.. Lezita’nın önemli üstünlüklerinden biri hava soğutma sisteminin kullanılmasıdır. Kuru ve sterilize edilmiş hava ile soğutulmuş özel hava koridorlarında piliçler 3 saat boyunca bekletilerek sıcaklıklarının 0 ila 4ºC’ye düşürülmesi sağlanır. Böylece piliç karkaslarının birbirleriyle temas etmesi ve piliç etinin neminin yükselmesi engellenir ve hijyen sağlanır. Piliçler hava ile soğutulması nedeniyle, su ile soğutulanlara göre, %2-3 daha az pişirme firesi verir.
Lezita yumurta Abalıoğlu’nun Denizli’de faaliyet gösteren en ileri teknolojiye sahip kümeslerinde üretiliyor. Kümesler veteriner hekim tarafından sürekli kontrol altında tutuluyor, böylece sağlıklı tavuklardan sağlıklı yumurtaların alınmasını garanti ediyor.
Tavuklar Abalıoğlu yem fabrikasında üretilen yemler ile besleniyor. Yumurta üretiminde kullanılan tavukların beslenmesinde mısır, buğday, soya fasulyesi, ayçiçeği küspesi, mısır özü, buğday özü kepeği, tamamı organik mineral ve vitaminler kullanılmaktadır. Üretilen yumurtalar tam otomatik sistemler ile el değmeden toplanıp, tasnif ediliyor. Son kontrolleri yapıldıktan sonra sağlık sertifikaları hijyenik ambalajları ile çiftliklerden tüketiciye sunuluyor.
Yumurtalar üretildiği gün Türkiye’nin dört bir tarafına ulaşılıyor.
Farklı gramajlarda üretilen Lezita yumurtalar şeffaf ve karton. 6’lı, 10’lu, 15’li ve 30’lu ambalajlarda satışa sunulmaktadır.
Bir yumurta üretimi için tavuklar günde ortalama 120gr yem yerler
Bir yumurta üretimi için tavukların 24-25 saate ihtiyacı vardır.
Tavuklar yaşlandıkça daha büyük yumurta üretir.
Bir tavuk yılda ortalama 300-325 adet yumurta üretir.
Yumurta uzun süre beklemiş ise su ve karbondioksit kaybından ağırlığı azalır.
Taze ve bayat yumurta tuzlu su testi ile tespit edilebilir. Taze yumurta batar
Taze yumurta kırıldığında akı ve sarısı tamamen yayılmaz be birbirine karışmaz.