bg
Anasayfa
Firmalar
İlanlar
Ürünler
Detaylı Ara

Macıroğlu Rüzgar Enerjisi | Bilal ÖZTÜRK

Bigadiç/Balıkesir
Tel: Fax: Cep:
Üye
Macıroğlu Rüzgar Enerjisi
1404369593_Screenshot_5.png

Yetkili Adı
: Bilal ÖZTÜRK
Adres
Şehir/İlçe
:

Balıkesir / Bigadiç

Telefon
:
Cep Tel
:
Faks
:
Sektörler
: Enerji Firmaları
Email
: info@maciroglu.com
Web
: www.maciroglu.com
Facebook
:
Özel mesaj Özel mesaj
Bu firma toplamda 2566 kez ziyaret edildi.
Hakkımızda

Macıroğlu Rüzgar Gülü

- Balıkesirli Girişimci İsmail Öztürk geliştirdiği Rüzgar Gülü sayesinde tarım arazilerini sulama maliyetini sıfır a indirdi. Nasıl Mı ? İsmail Bey , Rüzgar Enerjisinden yararlanarak 30 metre derinlikteki kuyusundan çektiği suyu 250 Metre ilerideki (Arazi de eğim % 16) Havuza biriktiriyor, buradan ihtiyacı olduğunda depoladığı suyu kullanıyor. İsmail Bey, günde 13 ton suyu sıfır maliyetle kuyudan çıkartıyor ve 250 metre ilerideki havuzuna depolayabiliyor.

-Ülkemizin birçok bölgesi rüzgar enerjisi potansiyeline sahip, İsmail Bey de bu enerjiyi kullanarak hem kendi ihtiyacını görüyor hem de bu sistemi kullanmak isteyenlere yardımcı oluyor.  Daha önce dalgıç pompa, su motoru,  gibi sistemlerle suyunu çıkartıyor ve arazilerini suluyordu. Haliyle yakıt masrafı yüksek geliyordu.Bundan bunalan İsmail Bey kafasındaki projeyi uygulamaya koydu ve Rüzgar Enerjisi ile sıfır maliyete tarım arazilerini sulamaya başladı.Şimdi bu sistemin nasıl çalıştığını İsmail Bey’den dinleyelim.

Sistem Nasıl Çalışır ?

Rüzgar Enerjisi ile 10 metrelik kule üzerinde  dönen çark (Pervane ) mekanizmayı harekete geçiriyor ve mekanizma tulumba sayesinde kuyudan suyu çekiyor.Sistemin çalışması için az bir rüzgar olması yeterli.Rüzgarlı havalarda günlük 25 -30 ton a kadar su çekebiliyor

Ne kadar Su pompalayabiliyor  ? Kaç Ton ?

Rüzgar Gülü, normal rüzgar alan havada günlük 10 – 15 ton arası su çekip-bunu pompalayabiliyor.Normal üzeri rüzgarlı havalarda ise 25-30 tona kadar suyu çekip pompalayabiliyor

Kullanım Alanları Nelerdir ? 

Tarım alanları sulamasında, büyük avantaj sağlar. Rüzgar enerjisi ile elektriğe para vermeden su ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

250 metreye derinliğe kadar su çekebilir ve 1000 metreye kadar su iletebilirsiniz. İhtiyaca uygun değişik ebatlarda çark ve kule sistemlerimiz vardır.

Teknik Özellikleri Nelerdir?

250 metre derinliğe kadar su çekme imkanı 
Kule Yüksekliği : 6 - 30 metre 
1000 metre ileriye su pompalama imkanı 
İsteğe göre saatte 1 - 9 ton arası su atma kapasitesi 
Çapları 1 - 7 metre arasında değişebilen pervaneler üretme imkanı 
Tüm bu çalışmalar sizin ihtiyacınıza göre değişebilmektedir.