bg
Anasayfa
Firmalar
İlanlar
Ürünler
Detaylı Ara

Pusula Doğa Sporları Organizasyon |

Çınar Mahallesi, Çınar Sokak, Yalı Apartmanı, No:23/5 34841 Küçükyalı Maltepe/İstanbul
Tel: 0 216 388 82 21 Fax:0 216 317 94 99 Cep:0 530 225 50 28
Üye
Pusula Doğa Sporları Organizasyon
1405588096_Screenshot_2.png

Yetkili Adı
:
Adres
Çınar Mahallesi, Çınar Sokak, Yalı Apartmanı, No:23/5 34841 Küçükyalı
Şehir/İlçe
:

İstanbul / Maltepe

Telefon
: 0 216 388 82 21
Cep Tel
: 0 530 225 50 28
Faks
: 0 216 317 94 99
Sektörler
: Spor Merkezleri
Email
: bilgi@pusuladogasporlari.com
Web
: www.pusuladogasporlari.com
Facebook
:
Özel mesaj Özel mesaj
Bu firma toplamda 2069 kez ziyaret edildi.
Hakkımızda
İlk faaliyetlerine 2001 senesinde İstanbul'da başlayan Pusula Doğa Sporları, resmi olarak 2003 senesinde kurulmuştur.
Doğa sporları eğitimleri verir, doğa sporları ile ilgili tesis kurulumu ve işletilmesi hizmetlerini sağlar, sponsorluklar alarak, doğa sporları gösterileri yaparak şirketlerin tanıtımını gerçekleştirir, doğa sporları malzemeleri satışı yapar, bu malzemeler ile ilgili danışmanlık ve bilgilendirme hizmeti verir.
Seyahat acentesi değildir. Deneyimli bir doğa sporları eğitim kuruluşudur. Faaliyetlerini seyahat acentelerinin gerçekleştirdiği şekilde yapmaz.
Eğitimlerinde ticari zihniyetten ziyade bu faaliyetlerin ruhunu, doğru yapılmasının neden gerektiğini göstermeyi amaçlayan, Doğada Yaşam Ahlâkına sahip bir kuruluştur.
Haka Hayatta Kalma Okulu ve Outdoorpazar.com isimli iki projesi daha bulunmaktadır.
 
E Ğ i T i M L E R   VE   A K T i V i T E L E R
Kurulduğumuz 2003 yılından bu yana tamamı kazasız, onlarca eğitim, birçok şirket programı gerçekleştirdik. İşlerimizi büyük bir zevkle yapmaktayız, çünkü bu faaliyetler öncelikle bizlerin yaşam biçimi. Bu eğitim ve aktivite programları sonucunda pek çok katılımcımız;
Yamaç Paraşütçülüğü Eğitimi alarak ayağını yerden kesmeyi başarmış,
Kampçılık Eğitimi ile doğaya saygılı birer kampçı olmuş,
Hayatta Kalma Eğitimi sayesinde her şart ve şekilde hayatta kalabilecek duruma gelmişlerdir.
Doğa ve macera sporları ile ilgili bir çok branşta eğitimler gerçekleştirmekteyiz. Doğa sporlarının gizemli ve sıra dışı dünyasında yerinizi almanızı bekliyoruz.
PDS PUSULA DOĞA SPORLARI, isim tescili yapılmış bir markadır.
Marka Tescil No: 2008 / 74245
 
PUSULA DOĞA SPORLARI EKİBİ
Kutsal Zafer Şahin - 1974
Kurucu - Eğitmen - Plânlama
1990 senesinden bu yana çok severek ve hissederek doğa yaşamı ve sporları ile uğraşıyor. 1992 senesinde Türk Hava Kurumu'nda Serbest Paraşütçülük sporuna başladı ve halen devam ediyor. FAI D Lisansına sahip deneyimli paraşütçü. Askerliğini tamamladığı 1'nci Komando Tugayı'nda da aktif olarak Askeri Serbest Paraşütçü ve Yedek Paraşüt Katlama-Bakım-Onarım Uzman Personeli ve Serbest Paraşüt öğretmen Yardımcısı olarak görev yaptı. '94 senesinde Fotoğrafçılık eğitimi aldı. '97 de Yamaç Paraşütçülüğüne başladı ve '98 de birkaç serbest paraşütçü arkadaşıyla ( Barbaros Kuşçu, Arif Kemal Buhara, Erdoğan Şanslı ) beraber Bakırköy Havacılık ve Doğa Sporları Derneği'ni kurdular. Burada yamaç paraşütçülüğü ağırlıkta olmak üzere çeşitli eğitimler verdiler. Kutsal Zafer, dernekte kampçılık ve hayatta kalma konuları üzerine yoğunlaştı ve uzmanlaştı.
'98 senesinde kısa bir süre Beyoğlu'nda Fotografevi isimli acentada Trekking Yardımcı Rehberi ve Trekking Rehberi olarak çalıştı. Aynı sene istanbul üniversitesi / işletme Fakültesi / Havacılık Kolunun ilk eğitmenliğini yaptı. Burada uzun bir dönem yamaç paraşütçülüğü eğitimleri verdi. En son Yıldız Teknik üniversitesi / Havacılık Kulübü'nün ilk eğitmeni olarak çekirdek kadrosuna yamaç paraşütçülüğü eğitimleri verdi. APPI belgeli pilot ve eğitmendir. 1999 senesinde tasarladığı, ama 2001 senesinde ilk çalismalarına başladığı Pusula Doğa Sporları Merkezi'ni 2003 senesinde kurdu ve 2004 senesinde de "Serüvenci Kahvesi" ismini verdiği cafeyi oluşturdu. 2006 senesinde "Doğada Yapılan Yürüyüşler - Trekking & Hiking" isimli başvuru kaynağı niteliğindeki kitabı yazdı. 2006 yılında Ogzala Turizm'in kâr ortağı olarak 2007 sonuna kadar isletmesini yürüttü. 2007'de ortak çalışmalara başladığı 4x4 Super Sport Dergisi'nin Yazı İşleri Müdürü oldu. 2007 Aralık ayından itibaren Tamzara Seyahat Acentasına haftasonları günübirlik ve uzun dağ turlarında rehberlik yapmaya başladı. Halen Break Outdoor Seyahat Acentasının da trekking rehberliğini yapmaktadır. Haka Hayatta Kalma Okulu'nu oluşturdu, Ada Beach Club bünyesinde istek üzerine Ada Macera Koyu isimli 5 parkurluk macera alanını kurdu ve burayı işletiyor. Halen de yeni kitaplarını yazmaya devam ediyor.
Lisansları: Serbest Paraşüt, Yamaç Paraşütü, Dağcılık, Atıcılık ve DAN Europe BSL-FA İlkyardım lisanslarına sahiptir.
Eğitimi: işletme. Plânlama, Emniyet geliştirme, Liderlik gelişimi ve çocuklarla doğada yaşam konularında çalışmaları var.
kutsalzafersahin@pusuladogasporlari.com
 
Zeynep Siminhan Şahin - 1979
Kurucu - Eğitmen Yardımcısı - Tanıtım
Doğa sporlarına adımını 1998 senesinde istanbul üniversitesi İşletme Fakültesi'nin ilk havacılık kulübünde Yamaç Paraşütü sporuyla attı. İ.Ü.İşl.Fak.Havacılık Kulübünün ilk bayan pilotudur. Lise yıllarında atletizm ve bisiklet sporları ile uğraştı. Eşi ile birlikte Ogzala Turizm'in 2007 sonuna kadar isletmesini yürüttü. Kaya tırmanışı, trekking sporları ile de uğraşıyor.
Lisansları: Dağcılık, Yamaç Paraşütü ve DAN Europe BSL-FA İlkyardım lisanslarına sahiptir.
Eğitimi: İşletme. Ayrıca Sağlık Kurumları İşletmeciliği eğitimi gördü. İnsan Kaynakları ve Performans Değerleme konularında çalışmalarda bulundu. Almanca ve İngilizce bilmektedir.
siminsahin@pusuladogasporlari.com
 
Cengiz Koçak - 1973
Skydiving Eğitmeni - Fotoğrafçı
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sporculuk deneyimi açısından ve sportmenliği ile en yetenekli askerlerinden biriydi. Emekli oldu, ama sporculuk ruhu ile hayatına yine aynı başarıları ile devam ediyor. Türkiye'deki sayılı Base Jumper'lardan birisidir. Askeri okul sıralarında atletizm ve sırıkla atlama dallarında ikincilik, üçüncülük ve birincilik dereceleri bulunmaktadır. Komando ihtisas eğitimine müteakip birliğine katıldıktan sonra Türkiye Paraşüt Şampiyonasında dereceye girerek Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk Milli Takımı bünyesinde yurtiçi ve yurtdışı toplam 30 şampiyona katılımı sonucunda 18 altın ve gümüş madalya almıştır. 22 Mayıs 1998'de kırdığı ve halen dünyanın en yüksek ikinci derecesi olan 25.000 feet/8000 m. Oksijen Techizatsız Atlayış başarısını elinde bulundurmakta olan Cengiz, planlı bir çılgındır. Planlama yapmadan çılgınlık yapmamaktadır.
2002 yılında Türk Ordusu tarafından Amerika Birleşik Devletleri Kara Kuvvetleri Akademisi'ne “Ranger Kursu”na katılmak üzere gönderildiğinde, Ranger Kursu'ndaki spor testlerinde elde ettiği derecelerden dolayı, Amerikan Ordusu tarafından “ Physical Fitness Excellence ” belgesiyle ödüllendirildi.
5 yıl freelance Photojournalist olarak çalıştı, iki yıl ise yurt içi ve yurt dışında temel fotoğraf eğitimi verdi. Alman bir vakıf tarafından burslu olarak dünyanın en prestijli Photojournalism Atölyelerinden Foundry Photojournalism Atölyesine kabul edildi. Çektigi fotoğraflar ulusal ve uluslararası basın organlarında yayınlandı.
Şu anda bireysel olarak Speed Fly, Skydiving ve Base Jump yapmakta ve paraşütle olan bağını aynı zamanda Wing Suit'le uçarak devam ettirmektedir.
Lisansları: Komando İhtisas, Serbest Paraşüt, Dağcılık, Kayak, İzci Liderliği, Yamaç Paraşütü ve DAN Europe BSL-FA İlkyardım lisanslarına sahiptir.
Eğitimi: Emekli Astsubay. Komando İhtisas ve Fitness Uzmanlığı.
Özel bir spor okulunda fitness eğitmeni olarak çalışmaktadır.
Bloğu:   www.cengizkocak.ws
cengizkocak@pusuladogasporlari.com
 
Bülent Demir - 1975
Eğitmen Yardımcısı - Lojistik
Land Rover Defender yaşamının bir parçasıdır. Uzun LR gezilerine çıkar. Trekking ve Kampçılık hayatına da düşkündür. İstanbul Gönüllü İtfaiyeciler Grubu'nun üyesidir. Pusula'nın Haka Hayatta Kalma Okulu' bünyesinde aldığı hayatta kalma eğitiminden ve diğer faaliyetlerden sonra yardımcı eğitmenlik yapmaya başladı.
Lisansları: Gönüllü İtfaiyeci Belgesi, Dağcılık lisansına sahiptir.
Eğitimi: İnşaat Teknikeri - İç Mimar.
Alesta Yapı Ltd. Şti.'nin sahibidir. 
bulentdemir@pusuladogasporlari.com
 
Başat Özkan - 1982
Eğitmen Yardımcısı
Doğa ve doğa sporları ile ilk ciddi tanışması Pusula'nın Haka Hayatta Kalma Okulu' bünyesinde Hayatta Kalma Eğitimi'ne katılmakla oldu. İlgisi, sabrı ve isteğiyle aramızda yerini aldı. Hayatta kalma konularına olan ilgisi ile yardımcı eğitmenlik yapmaya başladı.
Lisansları: Dağcılık lisansına sahiptir.
Eğitimi: İnşaat Teknikeri - İç Mimar.
ERG Poreje Müşavirlik Ltd. Şti. isimli firmada iç mimar olarak çalışmaktadır. 
basatozkan@pusuladogasporlari.com
 
Murat Koç - 1978
Eğitmen Yardımcısı
Çok uçarı çok kaçarı herşeye varım der birazda adrenalin düşkünü zoru ve heyacanı sever... 
Biraz şanslıydı, Gebze'nin tırmanış bahçesi Ballıkayalar'da çocukluğunu yaşadı... 
Askerliğini içgüvenlik eğitimi alarak sarp dağlarla kaplı olan Besta/Şırnak'ta yaptı, askerden sonra da dağlardan zaten inemedi...
Doğada yaşamayı ve doğayı solumayı seviyor bunun yanında Yamaç Paraşütü, Slackline, Bouldering, Bungee jumping, Wakeboard, Binicilik, Canyonig, Spor kaya tırmanışı, Yaz - Kış Kampçılığı ve Kış dağcılığı sporlarınıda aktif olarak yapmaktadır.
Lisansları: Kick Box, Dağcılık lisanslarına sahiptir.
Serbest ticaret ile uğraşmaktadır.
Eğitimi: 
muratkoc@pusuladogasporlari.com
 
TAKIMLARIMIZ
Kuzey Yıldızı Serbest Paraşüt Takımımız Serüvenciler Macera Takımımız
 
REFERANSLARIMIZ >>
 
1) Bakırköy Havacılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği kuruculuğu ve burada verilen eğitimler - 1997
 
2) İstanbul Üniversitesi / İşletme Fakültesi - Havacılık Kolu'na verilen yamaç paraşütçülüğü eğitimleri - 1998
 
3) Yıldız Teknik Üniversitesi - Havacılık Kulübüne verilen yamaç paraşütçülüğü eğitimleri - 2001
 
4) 2003 - 2011 seneleri içinde toplam 18 dönem yamaç paraşütçülüğü öğrenci pilot, 8 dönem yamaç paraşütçülüğü amatör pilot, 
    32 dönem Kampçılık, 15 dönem hayatta kalma, 5 dönem trekking ve trekking rehberliği, 5 dönem çocuklara doğada yaşam 
    eğitimleri verildi.
 
5) 2003 - 2011 seneleri içinde toplam 122 doğa sporu organizasyonu düzenlendi.
 
6) Bahçeşehir Üniversitesi Dağcılık Kulübü'nün temel Kampçılık malzemelerinin karşılanması - 2004
 
7) GENTEM LDT. ve PROTEKSAN LTD. Şirketlerinin Şantiyelerine; 20'şer adet kampet ve uyku tulumu malzemelerinin sağlanması - 
    2004
 
8) MED Yapım Prodüksiyon Şirketinin; TGRT kanalına çekimini yaptığı "Çocuğun Var Derdin Var" dizisine kamp malzemesi 
    sponsorluğu - 2004
 
9) Serüvenci Kahvesi'nin kurulması - 2004
 
10) MED Yapım Prodüksiyon Şirketinin; TGRT kanalına çekimini yaptığı "Haylaz Babam" dizisine kamp malzemesi sponsorluğu - 
      2005
 
11) Sapanca Göl Kenarındaki Club Lale Otel 'le yapılmakta olan ortak doğa sporları çalışmaları. Otelin müşterilerine ( özellikle 
      çalıştıkları şirketlerin personellerine )  trekking, survival, yön bulma aktiviteleri.
 
12) Avşa Adası'na; Motorlu yamaç paraşütü ve motorlu yelken kanat uçulabilirlik araştırması ve danışmanlığı verilmesi - 2006
 
13) Kutsal Zafer Şahin tarafından "Trekking - Doğada Yapılan Yürüyüşler" isimli kitabın yazılması - 2006
 
14) Ogzala Turizm ile kâr ortağı olarak işletmeciliğinin yapılması - 2006
 
15) 4X4 Super Sport Dergisi ile doğa sporları konularında ortak çalışmaların yapılmaya başlanması ( Eğitim programları ve içerik 
      sağlanması ) - 2007
 
16) Tamzara Turizm Seyahat Acentası ile ortak doğa sporları çalışmalarına başlanması - 2007
 
17) Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulu Deniz İzci Grubu'na malzeme ve eğitim konularında sponsor olunması - 2007
 
18) Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulu Deniz İzci Grubu'na "Likya Yolu" yürüyüşünde eğitim, güvenlik ve liderlik desteği 
      verilmesi - 2008
 
19) ASG Otomotiv Özel Servis çalışanlarına kurumsal eğitim organizasyonu düzenlenmesi - 2008
 
20) 4x4 Super Sport Dergisi ile araç test çekimlerinde doğa sporları desteği verilmesi test çekimlerinde ortak çalışmalar yapılmaya 
başlanması - 2008
 
21) Superonline sitesinin 4x4 Superonline Doğa&Extrem Sport kategorisinin editörlüğüne başlanması - 2008
 
22) 89.4 Yaşam Radyo'da "Lütfen Çimlere Basınız" programında "Doğada Yaşam ve Doğa Sporları" konusunda konu ve konuk 
      olduk - 2009
 
23) İZ TV'de "Wilco'nun Karavanı" programında Wilco Van Herpen ile hayatta kalma programının yapılması - 2009
 
24) 89.4 Yaşam Radyo'da "Lütfen Çimlere Basınız" programında "Havac" konusunda konu ve konuk olduk - 2009
 
25) MED Yapım Prodüksiyon Şirketinin; Star TV kanalına çekimini yaptığı "Bak Şu Duvara " yarışma programına paraşüt 
      malzemesi sponsorluğu - 2009
 
26) Pendik Özel İkbal Koleji İlköğretim Kısmında "Hava Direnci ve Paraşüt" konulu seminer verilmesi - Mart 2010
 
27) Kasımpaşa'da Cezayirli Hasan Paşa İlköğretim Okulu'nda "Doğa Turizmi ve Doğa Yürüyüşleri" konulu konferans verilmesi - 
      Nisan 2010
 
28) "Doğada Yapılan Yürüyüşler Trekking&Hiking" isimli kitabın basılması.
 
29) Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi'nde Doğada Yaşam Bilgileri konulu atölye çalışması ve sunumu - Haziran 2010
 
30) Uzman TV İnternet Televizyonunda "Doğada Hayatta Kalma " konularında çekimlerin yapılması - Eylül 2010
 
31) TRT Çocuk kanalında "Doğal Olarak" adlı programında konuk olarak katılım ve doğda yürüyüş teknikleri konusunun işlenmesi 
      Eylül 2010
 
32) Türkiye İnternette internet gazetesine doğa sporları yazı desteği sağlanmaya başlanması - 2010
 
33) Natur Life Ekolojik Yaşam Dergisine doğa sporları editörlüğü ve içeriği sağlanmaya başlanması - 2011
 
34) Kampist ve Kampist 3K gruplarına eğitim, organizasyon hizmetlerinin verilmesi - 2011
 
35) Break Outdoor faaliyetlerine proje, program, doğa yürüyüşü liderliği ve eğitmenlik hizmetleri verilmesi - 2011
 
36) Huawei Telekomünikasyon firmasının doğada yaşam eğitim hizmetinin gerçekleştirilmesi - 2011
 
37) Seyyar Tırmanış Duvarları ve Boulder İstanbul yapay tırmanış duvarı firmaları ile ortak eğitim çalışmalarına başlanması - 2011
 
38) Outdoorpazar.com online malzeme satış sitemizin kurulması - 2012
 
39) İstanbul Belediyesi, İstanbul Ulaşım Sanayi ve Ticaret A.Ş.ne sosyal çalışma kapsamında doğa yürüyüşü liderliği ve eğitim 
      hizmeti verilmesi - 2013
 
40) Tamzara Turizm Seyahat Acentası ortaklığı ile Turkcell Sosyal Etkinlik Grubu'na Temel Hayatta Kalma eğitimi verilmesi, 2013
 
41) Etkin Tanıtım Organizasyon Firması için Event Garden'da Hayatta Kalma Uygulamaları Semineri verilmesi, 2013
 
42) Uzman TV İnternet Televizyonunda "Kampçılık" konularında çekimlerin yapılması, Haziran 2013
 
43) Tamzara Turizm Seyahat Acentası ortaklığı ile Özel Evrim Okulları'na Doğada Yaşam bilgileri verilmesi, 2013
 
44) Tamzara Turizm Seyahat Acentası ortaklığı ile Özel Evrim Okulları'na doğa yürüyüşü liderliği hizmeti verilmesi, 2013
 
45) Heybeliada'da bulunan Ada Beach Club bünyesinde Ada Macera Koyu ismi ile macera parkuru kurulumu yapılması ve   
      işletilmesinin yapılmasına başlanması, 2013
 
46) Tamzara Turizm Seyahat Acentası ortaklığı ile Özel Evrim Okulları'na pusula ile yön bulma etkinliği düzenlenmesi, 2013
 
47) AKAK - Akademi Arama Kurtarma ekibine Pusula, Harita ve GPS kursunun verilmesi, 2013
 
48) TRT Türk Kanalında "Şehir Kaçakları" isimli uzun süreli doğa yürüyüşü ve doğada yaşam konulu programa uzman ve rehber olarak katılım, Ocak 2014 (çekimler ve program halen devam etmektedir)
 
49) TRT Spor Kanalında yayınlanan "Karabina" isimli outdoor sporlar programına 60 adet malzeme ve danışmanlık sponsorluğu verilmsei Nisan 2014